Taşınmak Çok Zor Geliyor? Nelere Dikkat Etmeliyim?

Evden eve nakliye süreci oldukça zorlu bir süreçtir. Bu süreç hafifletmek adına olabilir şey yapmak. Daha önce ev taşımış olduğunuz zorlukları bilirsiniz ve diğer kişiden daha avantajlı durumdasınız.Taşınmak sizin için sorun olmaktan çıkar.Esasen taşınmak daha da kolaylaşır.

  1. Neler Taşınacak?

Yıllardır aynı evde otururken mutlaka kırık, eski ve işe yaramayan eşya ile birlikte yaşarız. Derken yıllardır elimizde kalmıştır. Bir de yıllar geçtikçe ihtiyaçlarımızın artıkça yeni gelen eşyalar içindir. Bu sebeple taşınma işlemine liste yapıyor başlatırsanız.

  1. Kim Taşıyacak Bu Eşyaları?

Neler taşınacak sorusundan çok daha önemlidir. Çünkü bu eşya biz taşıyamayız ve birisine güvenmek zorundayız. Çevremizde nakliye işi yapan biri yoksa tanımadığımız birine güvenmek zorundayız. Burada yapılacak şey ise çalışacağımız şehiriçi ev taşıma işlemi yapan nakliye firmalarını iyi analiz etmek olacak. İnternette websiteleri var mı, araçların resimleri var mı, kimlere yada kaç kez iş yaptığınız, ne kadar süredir bu işi yapıyorlar gibi soruların net cevaplarını almanız gerekiyor. İletişim adresleri, telefon görüşmesi var. 

  1. Nasıl Taşınacak?

Burada iş yükünün tümüne bakın nakliye firmasında olsa da küçük bir kısmı taşınan kişidedir. Siz şehiriçi ev taşıma nakliye firması tanımlamanız firmada sizi tanımlıyor. Bu yüzden ambalajlanmıştır ürünlerden hangisinin yastık yorgan hangisinin cam bardak kolisi bilemez. Araca da yerleştirirken sorun yaşanmıyor için kırılacak eşyaların olduğu paketlere kırılabilir yazısı etiket yapıştırın. Firmada önce beyaz eşya, mobilya gibi ağır ve büyük eşyalar indirdikten sonra kırılacak eşyalar için özel bir alan yapıp eşyalarında sapasağlam götürülmesini sağlasın. İyi bir nakliye firması çalışanı müşteri unutsa dahi paketleri taşımadan önce sorması gerekir ama gen de bu işi çalışanların insiyatifine bırakmamakta fayda var.

  Evden eve nakliyat firması olarak tam yetkin bir hizmet sunmaktayız.Evinizde ki kaba mobilyaları(Koltuk,baza,masa….vb.)ve beyaz eşyalarınız havalı köpüklü naylonlarla sarılıp taşınmaktır.Portatif mobilyalarınız(gar dolap…vb.)alındığı yerden de monte bir şekilde alınıp gideceği yerde monte edilir.Kırılacak eşyalarınız ambalaj kağıdıyla sarılıp kol ilenir ve taşınır.Askılı elbiseleriniz elbise dolaplarında asılı bir şekilde taşınır. Avizelerinizi sökülüp gittiğiniz yerde takılmaktadır. Bunun haricinde istediğiniz özel hizmetler varsa firmamıza belirtmeniz gerekmektedir.